Select your language

15.01.2018 09:35

CHARVÁT AXL, a.s. do nového roku s novým vedením

Od listopadu 2017 se stala součástí naší firemní skupiny společnost SBAJ Inmart a.s. Tato společnost je velkým výrobcem hydraulických válců s obrovskou perspektivou dalšího rozvoje. S ohledem na toto rozšíření skupiny musíme i nově definovat úlohu a budoucnost společnosti CHARVÁT AXL, a.s.

CHARVÁT AXL, a.s. se doposud vyprofilovala jako výrobce velkých hydraulických válců (průměr pístu od 110 do 450 mm) a leteckých podvozků.

Podíl letecké výroby je však doposud velmi nízký (mezi 10 – 15% z celkového obratu). Právě proto se na výrobu leteckých podvozků musíme systematicky zaměřovat, rozšiřovat ji a to i případně na úkor výroby hydraulických válců, kterou můžeme převádět do společnosti v Bardějově. Důvodem pro takové přesuny je pochopitelně i různá struktura nákladů obou společností na straně jedné a různá  výše marže u obou typů výroby na straně druhé.

Společnost CHARVÁT AXL, a.s. si v roce 2017 nevedla dobře a jako jediná firma skupiny se v celé její historii dostala do ztráty, protože nestíhá zakázky.

Tato ztráta vedla představenstvo společnosti k velmi rychlému rozhodnutí o výměně vedení.

Novým výrobním ředitelem byl jmenován Ing. Lukáš Novotný, technickým ředitelem zůstává Ing. Jiří Riegr. Za rozvoj letecké výroby a zvyšování jejího podílu na obratu společnosti je zodpovědný

Ing. Michal Dolejš.

Funkci generálního ředitele nově vykonává  Dr. Jiří Charvát.Rychlý kontakt

CHARVÁT AXL, a.s.
ul. 3. května 800
513 01 SEMILY
Tel.: (+420) 481 654 316
Fax: (+420) 481 623 336
E-mail: axl@charvat-axl.cz

ID datové schránky: jb9ci5vJsme členem SČLP
(Svaz českého leteckého průmyslu)

CHARVÁT AXL, a.s. - idatabaze.czHydraulická, pneumatická zařízení - idatabaze.cz


Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS